Facebook Inst
Oferty SpecjalneSklep Online

Warto wiedzieć

casino maksi slot video oyunları Zanim wezwiesz serwisanta - upewni się, że:

 

  • ma odpowiednie uprawnienia energetyczne, gazowe, cieplne, ew. chłodnicze
  • ma odpowiednie uprawnienia/przeszkolenia dotyczące marki Twojego urządzenia
  • posiada magazyn części zamiennych danej marki - co zwiększa szanse natychmiastowej naprawy
  • posiada odpowiednie narzędzia - np. analizator spalin, czujnik freonu, detektor wycieku gazu itp.

Przeglądy gwarancyjne

 

Praktycznie każde z urządzeń grzewczych, klimatyzacyjnych, czy wentylacyjnych w okresie gwarancyjnym wymaga tzw. przeglądu gwarancyjnego. Szczegóły znajdziecie Państwa w karcie gwarancyjnej. Trzeba pilnować tych czynności, gdyż w tej branży jest podobnie jak w branży samochodowej - nie wykonanie obowiązkowego przeglądu skutkuje utratą gwarancji.


Dlatego jeśli urządzenie ma posiadać ważną gwarancję należy wykonywać właściwe przeglądy. (Przykładowo. przy mały kotłach gazowych raz rocznie, przy klimatyzacji do 4 x rocznie, a przy centralach wentylacyjnych 2x rocznie. Oczywiście wszystko zależy od producenta). Należy też zadbać, aby przeglądów tych dokonywał autoryzowany serwis.

 

 

Przeglądy eksploatacyjne

 

Po okresie gwarancji zaleca się dokonywanie przeglądów i czyszczenia urządzeń. Są to standardowe czynności, które mają na celu sprawdzenie poprawności działania, czyszczenie z eksploatacyjnych zabrudzeń. Zakres czynności, które powinno się wykonywać znajdziecie Państwo tutaj

 

 

Ekspertyza kominiarska

 

Jest to podstawowy dokument, który powinien posiadać każdy użytkownik urządzenia, które spala gaz, olej itd. Najczęstszą przyczyną zaczadzeń związaną z pracą urządzeń wytwarzających spaliny jest nieprawidłowa praca przewodu spalinowego lub wentylacji.

 

Dlatego też podczas pierwszego uruchomienia urządzenia grzewczego bezwzględnie wymagana jest ekspertyza kominiarska. Często numer tej ekspertyzy, czy kopię należy załączyć do karty gwarancyjnej aby była ważna. Serwis uruchamiający urządzenie ma prawo odmówić uruchomienia w przypadku braku ekspertyzy.

 

 

Próba szczelności instalacji gazu

 

W momencie zamontowania urządzenia gazowego (nawet jeśli instalacja gazowa istniała) należy bezwzględnie żądać od wykonawcy tzw. próby szczelności instalacji gazowej wraz z odpowiednim dokumentem poświadczającym jej wykonanie, oraz atestem urządzenia pomiarowego. Osoba wykonująca taką próbę powinna posiadać właściwe uprawnienia gazowe, co poświadcza pieczątką z numerem uprawnień. Serwis ma prawo odmówić uruchomienia urządzenia w przypadku braku takiego dokumentu.

 

 

Pierwsze uruchomienie kotła gazowego

 

Aby prawidłowo i zgodnie z wszystkimi wytycznymi uruchomić kocioł, przed wezwaniem serwisu, należy upewnić się że:

 

Unitherm

80-125 Gdańsk
Kartuska 391